kurtka damska w żółtym kolorze

Większość modeli kurtek zimowych i jesiennych ma widoczne przeszycia. Mogą one pełnić rolę dekoracyjną, ale w rzeczywistości są one istotne także ze względu na walory praktyczne kurtki damskiej. Dlaczego są one takie ważne? Jakie funkcje pełnią?

Przeszycia w kurtce utrzymują wypełnienie na miejscu

Modne kurtki damskie na zimę mają puchowe wypełnienie. To właśnie jego zasługą jest skuteczna izolacja termiczna, która sprawia, że kurtka zapewnia wystarczająco dużo ciepła, nawet gdy na dworze jest bardzo zimno. Trzeba jednak pamiętać, że wypełnienie puchowe może dość łatwo przesuwać się pomiędzy warstwami materiału, zwłaszcza podczas prania i suszenia kurtki. Z czasem może oznaczać to, że wypełnienie zbierze się w niektórych miejscach kurtki, a w innych po prostu go nie będzie. Efektem tego będzie nieestetyczny wygląd oraz to, że nie będzie ona już tak dobrze grzała. Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Przeszycia, które dzielą kurtkę na wiele niewielkich kieszonek. Wypełnienie nie może więc swobodnie przesuwać się swobodnie na całej powierzchni kurtki, ale jest ono zatrzymywane w konkretnych miejscach. Każda wyprzedaż kurtek damskich pęka w szwach właśnie od takich model puchówek, które mają wyraźny podział na małe kieszonki puchowe.

Przeszycia w kurtce wpływają na sylwetkę

Nie ma wątpliwości, że zaletą modnych kurtek damskich jest to, że pomagają one w podkreśleniu sylwetki. Jest to zasługa właśnie widocznych przeszyć, które mogą wpływać na to, jak postrzegana będzie sylwetka osoby noszącej daną kurtkę. Jak łatwo się domyślić – poziome przeszycia będą ją poszerzały. Są często wykorzystywane w męskich kurtkach. Dzięki ich zastosowaniu klatka piersiowa wydaje się zdecydowanie szersza. W przypadku kurtek puchowych nie stosuje się raczej przeszyć pionowych. Jest zbyt duże ryzyko, że wypełnienie znalazłoby się wtedy na samym dole kurtki. Dość popularne są jednak przeszycia na skos, które modelują sylwetkę i sprawiają, że prezentuje się ona szczuplej. Modele z takimi przeszyciami królują na wyprzedażach kurtek damskich.