Jaki pasek do spodni wybrać?

Noszenie paska do spodni to nie tylko kwestia chęci bycia modnym, lecz przede wszystkim wygody, gdyż to właśnie dzięki temu elementowi garderoby udaje się utrzymać spodnie na swoim miejscu. Warto zatem starannie wybierać pasek, aby był dobrym uzupełnieniem całej stylizacji. Czym należy się kierować wybierając męski pasek do spodni?

Pasek na co dzień
Spore grono mężczyzn uważa, że wystarczy zainwestować w jeden solidny pasek, by dobrze wyglądać zarówno w codziennych, jak również w bardzo oficjalnych sytuacjach. Warto zdać sobie sprawę, że to błąd, ponieważ w każdej sytuacji lepiej sprawdzi się inny pasek. Na co dzień można nosić pasek wykonany z zamszu lub zwykły materiałowy. Panowie nie bojący się wyróżniać na tle innych powinni zainteresować się metalowymi modelami. Tego typu paski dobrze prezentują się w zestawieniu z dżinsami, lub innymi spodniami noszonymi w niezobowiązujących sytuacjach.

Na okazje, podczas których należy być w garniturze lepiej wybrać skórzany pasek. Istotny jest jednak nie tylko materiał, z którego został wykonany, ale także jego kolor – trzeba pamiętać, iż musi on pasować do butów.

Zapięcie idealne
do spodni mają różne rodzaje zapięć. Do najbardziej popularnych można zaliczyć tradycyjne klamry oraz zacisk. Drugie rozwiązanie jest godne polecenia każdemu mężczyźnie, ponieważ świetnie prezentuje się na każdym niezależnie od tego jak mężczyzna jest zbudowany. Ostatnią rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest długość i szerokość paska męskiego. Nie może on być zbyt długi, gdyż będzie wyglądał śmiesznie, nie powinien być także za szeroki.