elegancki mężczyzna w marynarce

Współcześnie bardzo modny jest styl nazywany sportową elegancją. To połączenie ubrań wygodnych, uszytych z przyjemnych w dotyku tkanin, które jednocześnie mają też cechy ubrań klasycznych i eleganckich. Jeżeli do takich zestawów składających się na przykład z marynarki sportowej oraz jeansów, dodatkowo dobierze się odpowiednie buty czy pasek, otrzymuje się nienaganny zestaw do pracy.

Marynarki męskie do jeansów

Sportowa elegancja bardzo często zakłada łączenie eleganckiej, lecz nieformalnej marynarki z jeansami. Taka marynarka może charakteryzować się na przykład tym, że jest wykonana z tkanin takich jak na przykład bawełna z wiskozą, len z bawełną, albo jeans. Często ma łaty na łokciach, zapinana jest na jeden guzik. Tego typu marynarki sportowe można stylizować na wiele sposobów, uzyskując zawsze doskonały efekt. Marynarki w stylu smart casual tak naprawdę najlepiej wyglądają właśnie z jeansami, ale można też nosić je do spodni takich jak chinosy czy joggersy. Pasują do nich nawet sportowe buty, właśnie w ten sposób często dobierane są dodatki do zestawów w stylu street style.

Kolory i printy marynarek sportowych do jeansów

Na jaki kolor lub wzór marynarek sportowych postawić, jeżeli najczęściej będzie ona zakładana właśnie do jeansów? Na wiosnę świetnie sprawdzą się marynarki jednobarwne, na przykład biała lub beżowa, granatowa lub szara. Lepiej zrezygnować natomiast z marynarki czarnej, która jest zarezerwowana na wieczorne wyjścia. Jeżeli chodzi o wzory to świetnie sprawdzi się delikatna krata, ale też na przykład marynarka w delikatny prążek. Jasne marynarki świetnie pasują do jeansów, szczególnie w wiosennym wydaniu.