szary gładki longsleeve męski

Koszulka z długim rękawem – nosić ją samodzielnie czy jako podkoszulkę?

Bluzki męskie są jednym z podstawowych elementów garderoby. Warto jednak wiedzieć, że mają one wiele zastosowań. Czasami są używane jako samodzielne ubranie, a czasem są wykorzystywane jako podkoszulka pod inne okrycia. Jak powinno się je nosić? Z jakimi ubraniami powinno się je nosić?

Samodzielnie

Longsleeve męski tego typu zwykle nosi się jako samodzielne ubranie. Nie ma konieczności zakładania na niego dodatkowych ubrań. Bluzki o wyrazistych kolorach i wzorach są stworzone wręcz do tego, by były oglądane i podziwiane. Bez obaw można zakładać je wraz ze spodniami o dowolnym kroju. Warto jednak pamiętać, że takie bluzki mogą mieć różną grubość. Czasami mogą być zbyt cienkie, by można było chodzić w nich jesienią. W takim wypadku warto jednak dołożyć do nich dodatkową warstwę w postaci rozpinanego swetra. Pamiętajmy jednak, że bluzki z długim rękawem o pięknych i wyjątkowych wzorach warto eksponować.  

Jako podkoszulka

Koszulka z długim rękawem może służyć jako rodzaj podkoszulka zakładanego pod inne ubrania. Zwykle warto sięgać po nią w momencie, gdy na dworze panują siarczyste mrozy. Taka bluzka może być noszona z bluzą albo rozpinanym swetrem jako dodatkowa warstwa chroniąca przed zimnem. Bluzki te sprawdzą się doskonale jako podkoszulka podczas wykonywania aktywności fizycznej np. jazdy na rowerze, rolkach lub nartach. Takie bluzki są bardzo praktyczne, więc warto mieć je w swojej szafie, bo mogą się przydać właściwie każdego dnia podczas jesiennych i zimowych chłodów.

Z krótkim rękawem

Bardzo ciekawym połączeniem jest też zestawianie bluzki z długim rękawem z T-shirtem. Jest to połączenie, które było modne kilkanaście lat temu, ale obecnie wciąż się do niego wraca. To rozwiązanie polega na wkładaniu koszulki z długim rękawem, a na nią klasycznego T-shirtu. W ten sposób można eksponować wzór na swojej ulubionej koszulce z krótkim rękawem nawet wtedy, gdy jest już zimno i konieczne jest noszenie długich rękawów. To rozwiązanie jest szczególnie modne wśród nastolatków i młodzieży.