marynarki męskie

Marynarka jest elementem garderoby, jakiego nie może zabraknąć w garderobie żadnego mężczyzny. Warto wspomnieć, że odpowiednio skrojona i dopasowana, świetnie podkreśla linię sylwetki, modelując ją w bardzo pożądany kształt litery V.

marynarki męskieMarynarki męskie eleganckie

Przyjmuje się, że marynarki przeznaczone na eleganckie wyjścia powinny być nieco dłuższe. Zazwyczaj powinny one zasłaniać linię pośladków, lub chociaż w większości ją przykrywać. Do wyboru są marynarki zapinane na jeden lub dwa rzędy guzików – te ostatnie nieco rzadziej można spotkać w sklepach, są one jednak bardzo eleganckim i wyrafinowanym wyborem.

Marynarki sportowe

Marynarka to element odzieży, który równie dobrze sprawdzi się w codziennych, casualowych stylizacjach. Marynarki sportowe są zazwyczaj nieco krótsze, niż te eleganckie. Świetnie za to odnajdą się w towarzystwie klasycznych jeansów i mogą być noszone na zwykły, bawełniany podkoszulek.

Na szczęście, popularność marynarek męskich bardzo wzrasta w ostatnich latach. Większość panów wygląda w nich bardzo dobrze, pasują one bowiem do każdego niemal typu sylwetki.

Dopasowanie marynarki

Aby marynarka męska leżała jak należy, powinna być ona odpowiednio dopasowana. Zbyt mała – sprawi karykaturalne wrażenie, zbyt duża – będzie wyglądać na pożyczoną od starszego brata. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrana marynarka musi być idealnie dopasowana na szerokości pleców – nie może ona się w tym miejscu ani fałdować, ani nieestetycznie marszczyć. Jeśli rozmiar marynarki nie jest idealny, zawsze można dopasować go u krawca.