Noszenie spodenek w wersji formalnej to dość śliska kwestia. Oczywiście w pewnych sytuacjach można sobie na taką ekstrawagancję pozwolić, ale są to raczej mniej formalne okazje, tworząc tzw. smart-casualowy look. Nada się na wyjście latem na randkę czy z kolegami do pubu, ale do pracy już raczej nie.

Marynarka i spodenki męskie – jak je łączyć?

Przede wszystkim ważny jest dobór materiałów. Muszą być lekkie, czyli należy postawić na bawełnę, ewentualnie len. Marynarka powinna mieć krój smart casualowy. Zatem nie powinna posiadać poduszek w ramionach i lekko opływać sylwetkę. Nie powinna posiadać również twardych zabudowań. Spodenki męskie najlepiej dobrać kontrastująco tzn. do ciemnej góry dobrać jasny dół lub odwrotnie. Takie połączenie kolorystyczne nada dodatkowej lekkości.

Jaka koszula i dodatki do krótkich spodenek?

Do jasnych spodenek można dobrać koszulę w jasnym odcieniu, bądź w przypadku ciemnych, również nieco jaśniejszą, aby nie dodawać stylizacji niepotrzebnej ciężkości. Wybierając buty do stylizacji smart casualowej najlepiej wybrać eleganckie mokasyny. Mogą być również lekkie wiązane buty. Nie sprawdzą się w tym przypadku oksfordy, które są zbyt ciężkie do takiej stylizacji. Można za to wybrać skórzane trampki, z którymi krótkie spodenki będą się dobrze prezentować. Nie można zapomnieć również o pasku. Do spodenek z kantem można dobrać również cieńszy skórzany model. Z kolei w wersji bardziej casualowej z marynarką pasek parciany. To może być bardzo udana letnia stylizacja.