męski sweter świąteczny

Boże Narodzenie jest najpiękniejszym okresem w roku. Przygotowania do tych świąt zaczynają się nawet kilka miesięcy wcześniej. Dekorujemy swoje mieszkania, balkony, miejsca pracy, a coraz częściej podkreślamy ten świąteczny czas swoim ubiorem. Sklepy prześcigają się w tworzeniu kolekcji świątecznych dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Kupić można wszystko od bluzek czy spodni, przez bieliznę aż po biżuterię. 

Ugly sweater

Najważniejszym elementem świątecznego wyglądu są tzw. „ugly sweater”, czyli brzydkie swetry. Moda ta przywędrowała do nas z Ameryki, gdzie każdy musi posiadać chociaż jeden taki sweter w swojej garderobie. Im brzydszy sweter, bardziej kiczowaty, tym lepiej. Na takim  ubraniu bardzo dużo się dzieje, znajdzie się miejsce dla mikołajów, bałwanków, choinek czy bombek. Coraz więcej z nich posiada nawet własne baterie, dzięki którym można zaświecić lampki. Od kilku lat sieciówki tworzą ogromne ilości takich ubrań, które są bardzo chętnie kupowane przez Polaków. 

Motywy świąteczne

Swetry świąteczne męskie jak te tutaj https://dstreet.pl/swetry-swiateczne-meskie pełne są motywów bożonarodzeniowych i zimowych. Na półkach można znaleźć skromne egzemplarze w stonowanej kolorystyce a także te z oryginalnymi, kolorowymi motywami. Wzory na swetrach nie ograniczają się zazwyczaj do płaskich obrazków. Rudolf może mieć odstający podświetlony nos albo puszysty ogonek. Bałwanki mają odstające szaliki czy guziczki, które można złapać. Na choince można zapalić lampki albo włączyć ulubioną amerykańską kolędę. Sweter świąteczny męski może nawiązywać do ulubionych marek alkoholu udekorowanych świątecznymi wzorami.

Bożonarodzeniowa moda

Coraz więcej osób posiada w swojej garderobie chociaż jedną sztukę odzieży nawiązującej do Bożego Narodzenia. Organizując spotkania świąteczne czy to w domu czy w pracy każdy stara się założyć jakiś bożonarodzeniowy akcent. Największą popularnością cieszą się oczywiście swetry, ale panowie zakładają np. koszule czy krawaty w bałwanki i choinki. Panie zakładają kolczyki z mikołajami czy śnieżynkami. Takie elementy garderoby rozweselają i wprowadzają bożonarodzeniowy klimat, który wszyscy tak bardzo kochają.

Najchętniej jednak przebieramy dzieci. Nic tak nie rozczula jak widok dziecka w bodach z Mikołajem czy Rudolfem. Dodatkowo zakłada się zabawne opaski a dziewczynkom związuje się włosy gumkami z choinkami. 

Rodzinna fotografia

Tradycja rodzinnych bożonarodzeniowych fotografii również przybyła do nas ze Stanów. Swetry świąteczne są oczywiście nieodłącznym elementem takich fotografii. Każdy z członków rodziny musi założyć na siebie taką bluzkę. Czasem każdy ma jakiś inny wzór, a czasem kupuje się dokładnie takie same swetry dla każdego. Można również coraz częściej zamówić ubrania z własnymi napisami czy wzorami. Stąd rodzina może wykonać fotografie w swetrach z własnym nazwiskiem na piersi. 

W Polsce najczęściej takie sesje robi się dla dzieci, czasem dołączają do nich dorośli. Zdjęcia z takich sesji wykorzystywane są do stworzenia własnej kartki, którą można wysłać bliskim. Są też doskonałym prezentem dla dziadków i chrzestnych.

świąteczny sweter męski

Ponadczasowe trendy

Choć każdego roku pojawiają się nowe wzory swetrów świątecznych to jednak raz zakupiony może nam służyć przez długie lata- nigdy nie wyjdzie z mody. Sweter świąteczny męski z rogami renifera i podpisem „rogacz” zawsze będzie bawił, bez względu na panującą modę. Taka ponadczasowość sprawia, że chętnie kupujemy kolejne sztuki, które tworzą bożonarodzeniową garderobę. Do swojej kolekcji co kilka lat możemy dorzucać kolejne elementy, które będą cieszyć oko i sprawiać wszystkim radość. 

Ulubione postaci z filmów i bajek

W ostatnich latach ulubionym motywem przewodnim świątecznych ubrań są ulubione postaci z bajek czy filmów. Dzieci kochają Myszkę Miki w śniegu, z bałwankami i choinkami. Dorośli bardzo chętnie kupują koszulki czy bluzki nawiązujące do ulubionych seriali, jak „Przyjaciele” czy „Stranger things”. Takie ubrania to dodatkowa okazja do podkreślenia naszych upodobań. Połączone są wspaniałe święta z bohaterami, których losy tak chętnie oglądamy.