Dawnymi czasy bojówki męskie były bardzo popularnymi spodniami. Potem uznano, że mężczyźni jednak nie wyglądają w nich za dobrze i bojówki nie znalazły się już wśród hitów mody. Dzisiaj jednakże projektanci czerpią pełnymi garściami z tego, co było modne dawniej….

Bojówki męski – jak wyglądają?

Warto jednak na sam początek zapytać – jak w zasadzie wyglądają takie popularne spodnie bojówki? Czym się charakteryzują? Otóż są to spodnie dość luźne, zapinane w talii – nie są obniżane. Nogawka jest prosta a z boku na wysokości trochę ponad kolanami występują szerokie kieszenie. Dawniej takie spodnie wykonywano jedynie z materiału – były czarne, w barwie khaki albo też moro.

Bojówki męskie dzisiaj

Teraz jednakże dawny kształt i forma bojówek są raczej inspiracją niż koniecznością. Dzisiaj na rynku znajdziemy bardzo wiele przeróżnych modeli bojówek męskich albo też nawiązujących do nich. Zazwyczaj jednak nogawka jest już zwężana. Często także kieszenie są mniejsze, Co więcej – materiałem oczywiście może być klasyczne moro, jednak coraz częściej spotkamy także bojówki z denimu.

Jak nosić bojówki męskie?

Pozostaje już zatem tylko pytanie – w jaki sposób nosić takie bojówki? Otóż to w dużej mierze zależy od tego, który typ spodni wybierzemy. Jeśli ten nawiązujący najbardziej do wojskowego, to zdecydowanie przyda się koszulka khaki i sznurowane buty. Jeśli zaś wybierzemy bardziej współczesne bojówki, to dodatki mogą, a nawet powinny być nieco bardziej dopasowane i  eleganckie, ale tak trochę na bakier.