Małe wskazówki na Wielkanoc..

Przede wszystkim pamiętajcie, że święta Wielkanocne to czas rodzinnych spotkać. Stawiajmy sobie realne cele do osiągnięcia. Więc może, zamiast skupić się na redukcji wagi postawmy na utrzymaniu jej. A nawet jeśli mimo to przybędzie nam 1 kg czy 2 kg nie wpadajmy od razu w panikę, tylko z głową ruszajmy do roboty. Ale o tym potem . Teraz mam dla Was kilka wskazówek, których ja trzymam się podczas świąt:

♡ Tuż przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego staramy się sięgnąć po surowe warzywo, np. marchew, paprykę, ogórka czy pomidora. Uchroni Nas to przed rzuceniem się na wszystkie przygotowane przysmaki.

♡ Jeśli mamy wpływ na to co znajduję się na Wielkanocnym stole zawsze wcześniej przygotowujemy ze dwie dietetyczne potrawy. Unikniemy w ten sposób zbędnych kalorii i dodatkowo namówimy rodzinę na spróbowanie równie smacznych potraw.

♡ Przed każdym posiłkiem wypij szklankę  niegazowanej wody mineralnej z cytryną. Wspomaga to trawienie i przyspiesza metabolizm.

♡ Staramy się jeść co 2,5 – 3 h.

♡ Jedzenie traktujmy jak coś wyjątkowego. Jedzmy powoli i delektujmy się tym! Możemy bez problemu skosztować każdego dania po trochu, w bardzo małych ilościach. Dobrym sposobem na to jest podzielenie się np. połową białej kiełbasy z mężem czy mamą.

♡ Unikajmy alkoholu jak ognia. Możemy ewentualnie skusić się na lampkę wina wytrawnego. Alkoholu pobudzi nasz apetyt, a zresztą jest on bardzo kaloryczny.

♡ Podczas świąt mamy dużo wolnego czasu. Postawmy na spędzenie go w rodzinnym gronie, ale np. w aktywny sposób. Zamiast cały dzień siedzieć przy stole pełnym jedzenia, namówmy najbliższych na wiosenny spacer. To  bardzo dobry sposób na spalenie zbędnych kalorii, ale także na poprawę humoru.

♡ Zamiast zwykłego majonezu, który jest mega kaloryczny postawmy tym razem na majonez Hellmans 27% tłuszczu. Smakuję bardzo podobnie (jak dla mnie nie ma żadnej różnicy), a zawiera o około 100 kcal mniej!

♡ Najczęściej na polskich stołach pojawia się jasne pieczywo. Pamiętajcie, że my wybieramy to ciemniejsze i pełnoziarniste.

W święta nie chodzi o jedzenie, ono nie jest najważniejsze! Liczy się czas spędzony w gronie rodziny, odpoczynek, relaks nie tylko fizyczny, ale także psychiczny! Nie unikajcie spotkać z rodziną tylko dlatego, że stół u nich ugina się od tłustych pyszności. Zawsze jest jakieś rozsądne wyjście z sytuacji! Nie stresujcie się, bo nie o to chodzi!

Jeśli podczas świąt przybędzie Nam kilka kilo więcej zacznijmy działać od razu po świętach. Przejdźmy na racjonalną, redukcyjną dietę i dodajmy do tego aktywność fizyczną. Możemy spróbować aktywności na świeżym powietrzu. Pogoda powoli się poprawia, a bieganie w taką pogodę to coś wspaniałego. Rower, rolki czy długie spacery też wchodzą w grę. Także spokojnie, bez problemu damy radę! ; )

IMG_1485

Kochani! Życzę Wam spokojnych i rodzinnych świąt Wielkanocny. Słonecznej i pięknej pogody oraz mokrego Śmigusa Dyngusa! < 3

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

5 Comments

 1. Spokojnych i smacznych Świąt :-)

 2. pełenluz ;)

  Czerwone wino nie jest takie złe a wręcz pomaga oczywiście bez szaleństw.ćwiczenia zawsze sa dobre i przez nie nie musimy byc aż tak restrykcyjni pod względem jedzenia.Przecież chodzi o to by cieszyć sie wszelkimi dobrociami ;) A i bieganie nie jest takie dobre na zrzucanie kalorii ponieważ zarzyna metabolizm !;) co innego długie intensywne spacery :) Pamiętajmy ze kaloria kalorii nie równa ! Bez spiny wesołych świat :D

 3. White Rhino hennepzaad stam White Rhino
  Компания-производитель “Семечка Джа” занимается реализацией качественных семян марихуанынаилучших сортов и
  уже не один год является лидером в этом сегменте рынка.

  Заметьте как в Америке реализован сбыт семян. Например http://www.cannabiscollege.com/ или тут
  https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/hp/cannabis-pdq. Узаконивание делается во всё большем количестве объектов. Отрасль постоянно совершенствуется А что мы видим у у нас только один интернет магазин хорошего качества !!! Единственный хороший магазин марихуаны – seedjah.com и тот забанен роскомнадзором (((

  Наш интернет-магазин предлагаем Вам семена только превосходного качества, которые имеют потрясающе
  высокий коэффициент всхожести. Кроме качества нашего продукта, Вас без сомнения удивят
  наши доступные расценки. Это объясняется тем, что очень высокая конкуренция среди
  интернет-магазинов, продающих аналогичнуюпродукцию,
  обязываетбороться за идеальное качество товара и сервиса и при этом удерживать самые низкие расценки.
  Покупая семена марихуаны в компании “Семечка Джа”, Вы гарантированно получите тот самый вид, что был Вами выбран. Мы перевозим
  продукт как по Украине, так и по России. Если по какой-то причине заказчик не получаете свой
  заказ, мы обещаем вернуть сумму, которую Вы заплатили за товар, в полном объеме. здесь http://семечка-д жа.com/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B5/skunk1.html Skunk. Купить семена конопли Сканк. Семена марихуаны наложенным платежом по Украине
  И, напоследок, что касается неразглашения – интернет-магазин “Семечка
  Джа” дорожит выбором своих клиентов, поэтому, покупая
  семена канабиса у нас, Вы можете быть абсолютно уверены, что любая инфа о заказчике и месте доставки сохранится в
  секрете.
  соц. сети
  https://plus.google.com/+Seedjah
  https://yandex.ua/maps/org/semechka_dzha_seedjsh/1642584941?lang=ru
  https://twitter.com/seedjah
  https://www.facebook.com/semechkajah/
  https://ok.ru/profile/572871626215
  https://www.instagram.com/semena_cannabisa/
  т. +38(099)76-66-563

Dodaj komentarz