męzczyzna w koszuli

Koszula męska wizytowa i sportowa – czym się różnią?

Koszule męskie występują w wielu różnych modelach, a wybór zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań. Niezwykle ważne jest to, aby model był prawidłowo dopasowany do okazji. Codzienna stylizacja powinna być przede wszystkim wygodna, tak aby nie utrudniała ona wykonywania codziennych obowiązków. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W pierwszej kolejności warto poznać różnice między koszulami męskimi sportowymi, a wizytowymi.

Materiał

Koszula męska wizytowa jest zwykle wykonana z nieco sztywnego materiału, który tuszuje drobne mankamenty sylwetki. Bardzo często jest on nieco grubszy, dzięki czemu nie trzeba zakładać dodatkowej koszulki. Warto pamiętać, że zbyt cienka koszula formalna uważana jest za modową wpadkę. Nie może ona prześwitywać, gdyż nigdy nie prezentuje się to elegancko. W przypadku modeli sportowych panuje większa dowolność. Mogą być one wykonane nawet z cienkiej bawełny. Priorytetem jest to, aby koszula nie krępowała ruchów i nie zmieniała swojego położenia podczas chodzenia.

Fason

Koszule męskie sportowe są zwykle luźniejsze od wizytowych. Nie muszą one ściśle przylegać do ciała. Możemy nosić je wypuszczone na spodnie, co również stanowi wielki plus. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby narzucić ja na luźny T-Shirt. Zupełnie inaczej jest w przypadku modeli formalnych. Zwykle są one dość długie, gdyż w innym przypadku po prostu wysuwałyby się ze spodni podczas siadania i wstawania. Szczególną uwagę warto zwrócić także na kołnierzyk, który zwykle jest sztywniejszy – najlepiej wygląda on zapięty na ostatni guzik.